Malta Pod Gwiazdami blank

Triq Alka, SAN PAWL IL-BAHAR, Malta, SPB 2714, Malta

Stuknij, aby zadzwonić. +356 215 75 279

 Komplet rezerwacji
Kontakt
qrcode

Opis Obiektu

<p>Ta wycieczka odbywa się od kwietnia do października w każdy poniedziałek, środę i piątek. Trwa ok 4 godzin i przewiduje godzinny postój w Mdinie. Autobus przejeżdża przez poniższe miejsca:</p>

1. Pacevile - długie, ciepłe maltańskie noce nadają się na wibrujące nocne życie, szczególnie w Paceville. Wieczory zaczynają się późno i, dla wielu klubowiczów, kończą się w późnych godzinach porannych.

2. St. Julian´s i Sliema - okolica St. Julian´s i Sliemy jest jedną z najbardziej komercyjnych miejsc z dużą liczbą restauracji, sklepów i hoteli. Historia tej okolicy jest generalnie połączona z XIX i XX w., a stała się popularna podczas panowania Brytyjczyków. W 1814 po podpisaniu Traktatu Paryskiego, Malta oficjalnie została częścią brytyjskiego imperium i pozostała aż do 1964. Dzisiaj jest to bardzo popularne wakacyjne miejsce z dużą liczbą hoteli restauracji i szkół języka angielskiego.

3. Ta´Xbiex - ta okolica, od czasu panowania Brytyjczyków, jest jedną z głównych miejsc w handlu nieruchomościami, ze względu na piękne widoki na port i Vallettę - w związku z tym znajduje się tu duża ilość budynków o architekturze barokowej i wiktoriańskiej. Większość z nich to obecnie ambasady i biura.

4. Msida - leży na nabrzeżu i niegdyś była zaciszną przystanią dla rybaków. Dzisiaj jest ważnym portem, gdzie cumują luksusowe jachty.

5. Porty - Malta ma dużo głębokich portów. Dwa w tej okolicy to Marsamxett i robiący duże wrażenie Wielki Port.

6. Valletta - w 1530r. wyspa została oddana Zakonowi Joannitów, kiedy ci zostali wyparci z Rodos. Sulejman Wspaniały, Sułtan Imperium Osmańskiego, zaatakował wyspę w 1565r. używając dużej siły okrętów bojowych i żołnierzy. Maltańczycy i Zakon Joannitów zwycięsko odparli atak

od strony Trójmiasta. Po zwycięstwie, Joannici szybko ułożyli plan budowy ufortyfikowanego miasta. Pierwszy kamień został położony przez Wielkiego Mistrza La Vallette 28 marca 1566r. i miasto zostało nazwane Valletta.

7. Śródziemnomorskie Centrum Konferencyjne - to miejsce zostało wybudowane jako szpital dla Zakonu Joannitów. W tamtym czasie miał najdłuższe korytarze w Europie. Pacjenci byli karmieni na srebrnych talerzach ze srebrnymi sztućcami ze względu na higienę. 

8. Fort św. Elma - w czasie Wielkiego Oblężenia, fort św. Elma został zdobyty przez żołnierzy osmańskich, ale zostali osłabieni przez przeciwnika. W forcie znajduje się Muzeum Wojny oraz medal Jerzego, który Maltańczycy dostali od Króla Jerzego VI w 1942r. jako znak ich odwagi.

9. Castille - monumentalny, barokowy budynek, znany do dziś jako Auberge de Castille lub po prostu Castille, był oficjalnym miejscem posiedzeń Zakonu. Dzisiaj znajdują się tu biura Premiera Malty.

10. Akwedukty - akwedukty zostały postawione w 1610r. przez Wielkiego Mistrza de Wignacourt. Obecnie niewykorzystywane, te ciche łuki grały kiedyś fundamentalną rolę przy doprowadzaniu wody do Valletty.

11. Rabat i Mdina - odkrycha archeologiczne i historyczne zapisy historyczne pokazują, że od wieków ludzie mieszkali w Rabacie i Mdinie. Wskazuje na to duża liczba katakumb, kolein i artefaktów. Dzisiaj Mdina jest jedną z głównych atrakcji ze swoimi starożytnymi uliczkami i barokową katedrą i pałacami. 

12. Mosta - jednym z możliwych wyjaśnień nazwy "Mosta" jest to, że leży po środku wyspy. Kościół w Moście jest dedykowany Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny i został wybudowany między 1833 a 1860r. przez architekta George Gronet de Vasse jako większa wersja rzymskiego Pantheonu. Kościół ma jedną największych niepodpartych kopuł na świecie, po Bazylice św. Piotra w Rzymie i Hagii Sophii w Istambule. Mosta obchodzi swoje święto 15.sierpnia, które jest jedną z najbardziej popularnych fest i jest obchodzone w wielu kościołach na wyspie.

13. Naxxar - starożytne zapisy pokazują, że Naxxar byłomiejscowością parafialną od wczesnych lat XVw. Dzisiaj Naxxar jest kwitnącym miejscem, w którym mieszka 11 tyś. osób.

14. Lija - mała miejscowość, która jest częścią dwóch innych - Attard i Balzan. Lija ma barokowy kościół, siedem małych kaplic, stare domu i duże cytrusowe ogrody

 

W cenie pokaz Malta 5D

Wyposażenie

Udogodnienia

Mapa

<

Vittoriosa

czwartek, 21, wrzesień 2017 22 20 Clear bezchmurnie
piątek, 22, wrzesień 2017 25 20 Clear bezchmurnie
sobota, 23, wrzesień 2017 26 23 Clear bezchmurnie
niedziela, 24, wrzesień 2017 23 20 Rain intensywny deszcz
poniedziałek, 25, wrzesień 2017 24 23 Rain umiarkowany deszcz
wtorek, 26, wrzesień 2017 23 22 Rain intensywny deszcz
środa, 27, wrzesień 2017 24 23 Rain intensywny deszcz
Malta w Kadrze star at approximate 0.44 km
Ceny już od74.00€
Valletta star at approximate 0.70 km
Ceny już od37.00€
Segway Valletta star at approximate 0.73 km
Ceny już od0
Trójmiasto i Wino star at approximate 0.73 km
Ceny już od30.00€
Sycylijska Eskapada star at approximate 1.72 km
Ceny już od105.00€
Malta Busem - Północ star at approximate 1.90 km
Ceny już od20.00€
 
Jomres Feed