Malta Pod Gwiazdami blank

Office 1, Triq I-Alka, San Pawl il-Baħar, Malta, SPB 01, Malta

Stuknij, aby zadzwonić. +356 215 75 279

 

Ta wycieczka odbywa się od kwietnia do października w każdy poniedziałek, środę i piątek. Trwa ok 4 godzin i przewiduje godzinny postój w Mdinie. Autobus przejeżdża przez poniższe miejsca:

1. Pacevile - długie, ciepłe maltańskie noce nadają się na wibrujące nocne życie, szczególnie w Paceville. Wieczory zaczynają się późno i, dla wielu klubowiczów, kończą się w późnych godzinach porannych.

2. St. Julian´s i Sliema - okolica St. Julian´s i Sliemy jest jedną z najbardziej komercyjnych miejsc z dużą liczbą restauracji, sklepów i hoteli. Historia tej okolicy jest generalnie połączona z XIX i XX w., a stała się popularna podczas panowania Brytyjczyków. W 1814 po podpisaniu Traktatu Paryskiego, Malta oficjalnie została częścią brytyjskiego imperium i pozostała aż do 1964. Dzisiaj jest to bardzo popularne wakacyjne miejsce z dużą liczbą hoteli restauracji i szkół języka angielskiego.

3. Ta´Xbiex - ta okolica, od czasu panowania Brytyjczyków, jest jedną z głównych miejsc w handlu nieruchomościami, ze względu na piękne widoki na port i Vallettę - w związku z tym znajduje się tu duża ilość budynków o architekturze barokowej i wiktoriańskiej. Większość z nich to obecnie ambasady i biura.

4. Msida - leży na nabrzeżu i niegdyś była zaciszną przystanią dla rybaków. Dzisiaj jest ważnym portem, gdzie cumują luksusowe jachty.

5. Porty - Malta ma dużo głębokich portów. Dwa w tej okolicy to Marsamxett i robiący duże wrażenie Wielki Port.

6. Valletta - w 1530r. wyspa została oddana Zakonowi Joannitów, kiedy ci zostali wyparci z Rodos. Sulejman Wspaniały, Sułtan Imperium Osmańskiego, zaatakował wyspę w 1565r. używając dużej siły okrętów bojowych i żołnierzy. Maltańczycy i Zakon Joannitów zwycięsko odparli atak

od strony Trójmiasta. Po zwycięstwie, Joannici szybko ułożyli plan budowy ufortyfikowanego miasta. Pierwszy kamień został położony przez Wielkiego Mistrza La Vallette 28 marca 1566r. i miasto zostało nazwane Valletta.

7. Śródziemnomorskie Centrum Konferencyjne - to miejsce zostało wybudowane jako szpital dla Zakonu Joannitów. W tamtym czasie miał najdłuższe korytarze w Europie. Pacjenci byli karmieni na srebrnych talerzach ze srebrnymi sztućcami ze względu na higienę. 

8. Fort św. Elma - w czasie Wielkiego Oblężenia, fort św. Elma został zdobyty przez żołnierzy osmańskich, ale zostali osłabieni przez przeciwnika. W forcie znajduje się Muzeum Wojny oraz medal Jerzego, który Maltańczycy dostali od Króla Jerzego VI w 1942r. jako znak ich odwagi.

9. Castille - monumentalny, barokowy budynek, znany do dziś jako Auberge de Castille lub po prostu Castille, był oficjalnym miejscem posiedzeń Zakonu. Dzisiaj znajdują się tu biura Premiera Malty.

10. Akwedukty - akwedukty zostały postawione w 1610r. przez Wielkiego Mistrza de Wignacourt. Obecnie niewykorzystywane, te ciche łuki grały kiedyś fundamentalną rolę przy doprowadzaniu wody do Valletty.

11. Rabat i Mdina - odkrycha archeologiczne i historyczne zapisy historyczne pokazują, że od wieków ludzie mieszkali w Rabacie i Mdinie. Wskazuje na to duża liczba katakumb, kolein i artefaktów. Dzisiaj Mdina jest jedną z głównych atrakcji ze swoimi starożytnymi uliczkami i barokową katedrą i pałacami. 

12. Mosta - jednym z możliwych wyjaśnień nazwy "Mosta" jest to, że leży po środku wyspy. Kościół w Moście jest dedykowany Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny i został wybudowany między 1833 a 1860r. przez architekta George Gronet de Vasse jako większa wersja rzymskiego Pantheonu. Kościół ma jedną największych niepodpartych kopuł na świecie, po Bazylice św. Piotra w Rzymie i Hagii Sophii w Istambule. Mosta obchodzi swoje święto 15.sierpnia, które jest jedną z najbardziej popularnych fest i jest obchodzone w wielu kościołach na wyspie.

13. Naxxar - starożytne zapisy pokazują, że Naxxar byłomiejscowością parafialną od wczesnych lat XVw. Dzisiaj Naxxar jest kwitnącym miejscem, w którym mieszka 11 tyś. osób.

14. Lija - mała miejscowość, która jest częścią dwóch innych - Attard i Balzan. Lija ma barokowy kościół, siedem małych kaplic, stare domu i duże cytrusowe ogrody

 

W cenie pokaz Malta 5D

Wyposażenie

Udogodnienia

Malta w Kadrze star at approximate 0.44 km
Ceny już od 0
CASTILLE HOTEL starstarstar at approximate 0.49 km
POA
Valletta star at approximate 0.70 km
Ceny już od 0
The Malta Experience star at approximate 0.71 km
Ceny już od 0
WALK TOUR - VALLETTA star at approximate 0.71 km
Ceny już od 0
Trójmiasto i Wino star at approximate 0.73 km
Ceny już od 0