Prehistoryczne Świątynie blank

Office 1, Triq I-Alka, San Pawl Il-Bahar, Malta, SPB 01, Malta

Stuknij, aby zadzwonić. +356 215 75 279
 Komplet rezerwacji
Zapytanie o rezerwację Ceny
qrcode

 

Wycieczka do ruin świątyń jest punktem obowiązkowym dla każdego, kto odwiedza Maltę. To właśnie tu znajdują się najstarsze budowle na świecie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Malta i Gozo są domem dla około 30 megalitycznych świątyń. Te miejsca kultu  sięgają wstecz 5500 lat i są starszymi nawet od Stonehenge i Piramid.

Pierwszym miejscem zwiedzania jest jaskinia Ghar Dalam - odkryta w XIX wieku. Znaleziono tam kości dawno wymarłych zwierząt, ludzi oraz przedmioty. Stratygrafia jaskini pozwoliła datować wiek Malty. Najniższa warstwa ma  500 000 lat,  odkryto tu szczątki słoni, hipopotamów i micro ssaków.  Kolejnych warstwa ‘jeleni’ ma 18 000 lat, następna ‘ warstwa kulturowa’ 10 000 lat i zawiera ślady pierwszych mieszkańców.  Pierwsi ludzi osiedli tu 7400 lat temu. Muzeum oprócz groty ma sale wystawowe oraz ogród z tylko n Malcie występującymi roślinami.   

Następnie pojedziemy do Hagar Qim i Mnajdry, które są zlokalizowane na wzgórzu, na południowym wybrzeżu wyspy.  Cała górna warstwa skał na Malcie została osadzona w czasie Oligocenu i Miocenu. Otoczenia świątyń to typowy ‘garig’ składa się głównie z zimozielonych, liściastych krzewów lub małych drzew. Kształtuje się na obszarach z podłożem skalistym lub wapiennym. Umiejscowienie świątynie Mnajdra sugeruje wykorzystanie jej jako kalendarza - pierwsze promienie wiosennego słońca oświetlają dokładnie jej wnętrze.

Kilkaset metrów od świątyń znajduje się jedna z trzynastu  strażnic wybudowana przez Wielkiego Mistrza Martina de Redina, nazywana Hamrija Tower.

Z wybrzeża można także podziwiać wspaniałe przestwór morza z wysepką Fifla w oddali - kiedyś służyła jako cel artylerzystów obecnie jest ścisłym rezerwatem przyrody.

W cenie :

 - wstęp do jaskini Ghar Dalam

 - wstęp do Hagar Qim

 - wstęp do Mnajdra

Udogodnienia

Wyposażenie

Ułatwienia

Ceny już od18.00€
Maltańska Noc Folkowa star at approximate 2.46 km
Ceny już od0