Mosta, Mdina, Valletta blank

Office 1, Triq I-Alka, San Pawl Il-Bahar, Malta, SPB 01, Malta

Stuknij, aby zadzwonić. 00356 99642915
 Komplet rezerwacji
Zapytanie o rezerwację Ceny
qrcode

 

Wspaniałości architektury kościoły, pałace i ciche uliczki - to w programie dzisiejszego zwiedzania oraz tradycyjne rękodzieło.

Najpierw odwiedzimy Mostę, miasto znane z kościoła Rotunda. Rotunda jest znana ze względu na swoją kopułę - trzecią co do wielkości niepodpartą kopułę na świecie. Zbudowana w XVIII wieku jest dumą mieszkańców miasta . Kościół Maryjny jest też miejscem cudu - podczas II wojny światowej spadła na dach bomba, która przebijając sufit potoczyła się po posadzce ...nie wybuchając. Dzięki temu 300 wiernych zgromadzonych w świątyni przeżyło nalot.  

Następnie pojedziemy do Mdiny, która niegdyś była stolicą Malty i miała wiele nazw - Melita (podczas okupacji rzymskiej), Medina (okupacja arabska), Citta Nobile (Zakon Joannitów) i Citta Vecchia (po wybudowaniu Valletty). Dziś nazywana jest też Cichym Miastem jako że jest panuje tu spokój zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Mdinę zwiedza się spacerując spokojnie, odkrywając osobliwe alejki, wąskie uliczki, zabytkowe budynki i wspaniałe widoki z wysokich bastionów.

Będąc w Mdinie powinieneś zwiedzić Katedrę św. Pawła. Będzie tu także czas wolny na lunch.

Następny przystanek to wioska rzemiosła Ta´Qali, gdzie można zobaczyć ręcznie wyrabiane szkło, biżuterię i wiele innych cudeniek. Można tutaj też zrobić zakupy.

I na koniec pojedziemy do Valletta, stolica Malty i Światowego Dziedzictwa UNESCO. Valletta zawiera budynki począwszy od 16 wieku, zbudowane w okresie panowania zakonu Joannitów, znanych również jako zakonników szpitalnych. Podczas zwiedzania będzie można przejść przez tętniące życiem ulice i ogrody Barrakka z zapierającą dech w piersiach panoramą na Grand Harbour. Następnie odwiedzimy Katedrę św.Jana, gdzie można zobaczyć obraz "Ścięcie Św. Jana Chrzciciela" Caravaggia, uważany za najwybitniejsze dzieło Caravaggia. Jest to też jedyny obraz podpisany przez malarza. Następnie zobaczymy pokaz 5D Malta Show, które pomoże Ci odkryć wyspę i zdumiewającą historię Malty.

Cena zawiera :

  • Całodzienne zwiedzanie Mosty, Valletty, Mdiny oraz Wioska Rękodzieła Ta’Qali.
  • Wstęp do Konkatedry św. Jana w Vallettcie  
  • Bilet na Malta 5D Show.

Udogodnienia

Ułatwienia

Wyposażenie

Gra o Tron - Akcja! star at approximate 0.33 km
Ceny już od0
WALK TOUR - MDINA star at approximate 0.57 km
Ceny już od20.00€