Blue Grotto i Marsaxlokk blank

Office 1, Triq I-Alka, San Pawl Il-Bahar, Malta, SPB 01, Malta

Stuknij, aby zadzwonić. +356 215 75 279
 Komplet rezerwacji
Zapytanie o rezerwację Ceny
qrcode

 

Wszystkie kolory Malty do zobaczenia podczas  wycieczki Blue Grotto i Marsaxlokk. Każdy odcień niebieskiego, czerwony, żółty, pomarańczowy….pełna paleta barw.

 

Najpierw pojedziemy do Błękitnej Groty, która jest numerem jeden wśród morskich grot na południowym wybrzeżu Malty. Leży ona na wschód od portu w Wied iz-Zurrieq i naprzeciwko małej bezludnej wysepki Filfla- kiedyś cel artylerzystów obecnie rezerwat przyrody. Codziennie, od wschodu słońca do około 13:00, można zaobserwować unikalny widok. Lokalizacja jaskini połączona ze światłem słońca daje piękny pokaz licznych odcieni niebieskiego.

Rejs jest uzależniony od pogody, będziesz mógł odbyć 25-minutową wycieczkę łodzią by zobaczyć groty (za dodatkową opłatą).  Grot jest kilka a wzdłuż potężnego klifowego wybrzeża są bardzo ciekawe formacje skalne.

Następnie pojedziemy do wioski rybackiej Marsaxlokk. Jest to bardzo popularna atrakcja dla turystów i mieszkańców ze względu na świeże ryby i owoce morza złapane tego samego poranka. Cała zatoka jest wypełniona łódeczkami “luzzu” czyli tradycyjnymi  kutrami.  Każdy ma burty wymalowane w tęczowe kolory a na dziobie  Oczy Ozyrysa mające chronić rybaka podczas połowów.

Targ jest bardzo atrakcyjny i ma nie tylko ryby w ofercie.  Początkowo był to tylko targ rybny, jednak z czasem zaczęto sprzedawać lokalnie produkowany miód, dżemy owocowe, wino, a także warzywa, pamiątki i ubrania

Wycieczka

Udogodnienia

Ułatwienia

Wyposażenie

WATER`S EGDE starstarstar at approximate 2.43 km
POA